Aktualności

Wyniki ogólnopolskiego konkursu plastyczno-fotograficznego „Wędrowne ptaki wodno-błotne Pobrzeża Słowińskiego”30.11.2017

Wyniki ogólnopolskiego konkursu plastyczno-fotograficznego „Wędrowne ptaki wodno-błotne Pobrzeża Słowińskiego”

Miło nam poinformować Państwa, iż ogólnopolski konkurs plastyczno-fotograficzny „Wędrowne ptaki wodno-błotne Pobrzeża Słowińskiego”, realizowany w ramach projektu nr LIFE13 NAT/PL/000018 pn. „Ochrona wybranych siedlisk i gatunków priorytetowych Ostoi Słowińskiej PLH220023 i Pobrzeża Słowińskiego PLB220003 Etap I”, został rozstrzygnięty. Wyniki konkursu w załączeniu.


Więcej
Niecierpek gruczołowaty – obcy gatunek inwazyjny26.11.2017

Niecierpek gruczołowaty – obcy gatunek inwazyjny

Niecierpek gruczołowaty Impatiens glandulifera jest obcym gatunkiem inwazyjnym, stanowiącym zagrożenie dla rodzimej różnorodności biologicznej. Pochodzi z Himalajów, skąd w XIX wieku sprowadzono go do Wielkiej Brytanii, jako roślinę ozdobną.


Więcej
Uwaga, uwaga!!! Zmiana terminu ogłoszenia wyników ogólnopolskiego konkursu plastyczno-fotograficznego „Wędrowne ptaki wodno-błotne Pobrzeża Słowińskiego”24.11.2017

Słowiński Park Narodowy uprzejmie informuje, iż z uwagi na bardzo duże zainteresowanie konkursem oraz w trosce o rzetelne ocenienie każdej z setek nadesłanych prac, wydłużamy czas obrad komisji oceniającej oraz tym samym termin ogłoszenia wyników konkursu.


Więcej
Zajęcia w Uniwersytecie Trzeciego Wieku20.11.2017

Zajęcia w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

W ramach stałej współpracy z Gminnym Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Redzikowie, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w dniu 19.11.2017 w spotkaniu ze słuchaczami. Temat spotkania to światowe rezerwaty biosfery, ze szczególnym uwzględnieniem Słowińskiego Rezerwatu Biosfery i jego roli jaką ma spełniać na rzecz społeczności lokalnej


Więcej
Przeciwdziałanie zagrożeniom epizootycznym16.11.2017

Z uwagi na zainteresowanie redukcją dzika w Słowińskim Parku Narodowym informujemy, że w chwili obecnej nie prowadzi się w Słowińskim Parku Narodowym odstrzału  redukcyjnego osobników z gatunku  dzik (Sus  scrofa)  w celu  minimalizacji zagrożenia epizootycznego. Jednocześnie informujemy że na terenie parku nie są również prowadzone redukcje zwierząt innych gatunków.

Komunikaty

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..